Розділи

  • 19 травня 2022

  19 травня - Міжнародний день боротьби вірусними гепатитами

  Цей день був затверджений Міжнародним альянсом по боротьбі з гепатитом у 2008 році. Метою є привернення уваги до проблеми вірусних гепатитів, яка в порівнянні з ВІЛ, туберкульозом та іншими захворюваннями, досить мало висвітлюється в суспільстві.

  При цьому, згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, у світі близько 2 мільярдів людей хворі на гепатит.

  Гепатити В, С і D передаються в результаті контактів з інфікованою кров’ю: при переливанні зараженої крові, від одного члена сім'ї іншому, від матері дитині під час пологів, при сексуальних контактах.

   Про те, що гепатит - глобальна проблема охорони здоров'я свідчать наступні факти: близько 1 мільйона щорічних смертельних випадків обумовлено вірусними гепатитами, кожна третя людина у світі (тобто близько двох мільярдів) інфіковані вірусом гепатиту В, а кожен дванадцятий живе з хронічною інфекцією гепатиту В або С. Більшість інфікованих людей не підозрюють про своє захворювання, на якому життєвому етапі у них може розвинутись важка або смертельна форма, і вони можуть передавати інфекцію іншим людям.

  Розвиток хронічної інфекції більше розповсюджений серед дітей грудного віку, інфікованих їхніми матерями, або до досягнення п’ятирічного віку. Саме тому важливо отримати всі три дози вакцини, бо від цього залежить рівень захисту дитини.

  Дорослим також варто дізнатися чи мають вони щеплення. Адже вакцину проти вірусного гепатиту B ввели до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року.

  За повідомленням  Центру громадського здоров`я,  дані щодо вакцинації проти гепатиту В свідчать про недостатній рівень щеплень за чотири місяці нинішнього року. Це пов’язано з недостатніми запасами та відтермінованими постачаннями вакцини для профілактики гепатиту В.

  На Вінниччині ж впродовж 4 місяців поточного року першу дозу вакцини проти вірусного гепатиту В отримали 59% мешканців. Такі дані  має ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб».

  Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Надійним захистом від цієї недуги є щеплення. Воно захищає більше, ніж на 95 %, і формує довічний імунітет. Зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини!

  Дджерело: https://phc.org.ua/