Розділи

  • 26 квітня 2022

  Чорнобильська катастрофа. 36 років з Дня трагедії

  26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства - вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Це змінило життя цілого покоління, зробило місто Прип'ять і 30 км поліських лісів навколо зоною відчуження.

  І лише завдяки самопожертві ліквідаторів, які продемонстрували кращі людські якості: мужність, професіоналізм, витримку, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від глобального радіаційного забруднення.

  З початком російської війни проти України, ситуація на ЧАЕС знову стала небезпечною. В результаті захоплення станції окупантами, вона була знеструмленою. Це створило загрозу витоку радіації. Згодом електропостачання відновили, а територію станції було звільнено від російських загарбників.

  Шкода, що через 36 років після подій Чорнобильської катастрофи, світ знову є свідком порушення принципів ядерної безпеки, а країна-агресор так і не засвоїла уроки Чорнобиля. І допоки на території України триває війна, залишатиметься загроза аварій на інших українських атомних електростанціях.

  Проте сьогодні, як і 36 років тому, українці знову стали на заваді ядерній катастрофі. Щира вдячність усім ліквідаторам, які рятували світ від наслідків Чорнобильської трагедії та вдячність усім українцям, які сьогодні продовжують захищати нас від повторення лиха світового масштабу.

  Фахівці ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводять постійний моніторинг ситуації з усіх доступних джерел щодо значних техногенних аварійних станів, пов’язаних з бойовими діями, оперативно реагують на них — визначають загрозу для громадського здоров’я і надають рекомендації стосовно дій цивільного населення у вогнищі й зоні можливого впливу.

  Групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю, а також дезінфекційні бригади завжди готові взяти участь у проведенні відповідних лабораторних та інструментальних досліджень за зверненням територіальних органів ДСНС та військо-цивільних адміністрацій.

  Більше інформації на наших онлайн ресурсах:

  https://youtube.com/channel/UClqgHWnGoo3My5OwHLj37eA         

   https://www.instagram.com/cdc_vinnytsia   

  https://www.facebook.com/CDCVinnytsia