Розділи

  • 21 лютого 2022

  Зміна громадської думки щодо вакцинації на Вінниччині

  Масова відмова від вакцинації (без поважних причин) визнається ВООЗ як одна з десяти найнебезпечніших загроз громадському здоров’ю поруч із забрудненням повітря та зміною клімату, глобальною пандемією грипу, вірусом Ебола та іншими патогенами високої загрози. ( Ten threats to global health in 2019. The World Health Organization (WHO).

  Станом на 2019 рік, Україна займала перше місце в Європі по ступеню недовіри населення до профілактичних щеплень. Найбільшу негативну налаштованість до щеплень українці продемонстрували у 2006-2008 роках, коли у деяких регіонах рівень охоплення рутинною вакцинацією становив критично низькі 30-35 відсотків.

  Пандемія коронавірусної хвороби стала викликом для всього світу. Можливість захиститися вакциною від небезпечної хвороби похитнула скептицизм навіть затятих противників щеплень.

  Щоб змінити хибне уявлення людей про небезпеку щеплення проти COVID-19, була проведена комунікаційна кампанія, область забезпечена різноманітними вакцинами, відпрацьована логістика, покращено матеріально-технічне забезпечення та умови зберігання вакцин, а також підготовлений медичний персонал вакцинальних бригад.

  Протягом 2021 року було проведено три регіональні опитування громадської думки. Учасники відповідали на запитання про свій вік, стать та ставлення до вакцинації проти COVID-19. Крім того, були задані інші питання, пов’язані з COVID-19.

  Результати опитувань свідчать про позитивні зміни громадської думки в регіоні протягом 2021 року щодо вакцинації від COVID-19. Спротив респондентів проти вакцини знизився з 37,5% у січні 2021 року, до 24,3% у серпні та до 9% у грудні. На кінець року на Вінниччині було виконано більше одного мільйона щеплень від COVID-19.

  Важливими передумовами успіху кампанії вакцинації у Вінницькій області стали залучення громадськості та формування довіри до вакцин.

  А як же антивакцинатори? Пропонуємо вашій увазі статтю журналіста ВВС Георгія Ермана про світову історію антивакцинаторського руху.

  https://www.bbc.com/ukrainian/features-59261156

  Возможно, это изображение (8 человек, ребенок и люди стоят)

  Посмотрите ресурсы о вакцинах в Центре информации о COVID-19.

  Получить информацию о вакцинах