Розділи

  • 04 лютого 2022

  Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку

   Гаслом цьогорічної кампанії є «Усунення прогалин у догляді».

  На Вінниччині на сьогодні ж в обласному канцер-реєстрі майже 47 тисяч вінничан із діагнозом рак. Про це повідомляють на сайті обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації . Щодня від раку помирає 8 мешканців області.

  Найбільш поширеними видами злоякісних пухлин є: рак молочної залози, рак легень, рак товстої та прямої кишки, рак передміхурової залози, рак шкіри та рак шлунка.

  Основні фактори ризику у виникненні злоякісних новоутворень:

  Тютюнопаління. Може викликати рак легень, гортані, рота, ротоглотки, гортані, стравоходу, підшлункової залози та нирок, тощо. Більше 20,0% смертей від раку в Україні були викликані вживанням тютюну.

  Алкоголь. На сьогодні відомий той факт, що безпечних доз алкоголю не існує, тому вживання алкоголю у помірних кількостях — це ризик появи різних онкозахворювань, зокрема раку товстої кишки, молочної залози, легень, нирок і печінки.

  Надлишкова вага та малорухливий спосіб життя. Люди, які регулярно займаються спортом, отримують певні переваги для здоров’я. Але для істотної користі необхідно щонайменше 150 хвилин помірної або 75 хвилин енергійної аеробної активності на тиждень.

  Інфекції. Значний прогрес у профілактиці раку зумовлений знанням того, що хронічні та стійкі інфекції, спричинені певними вірусами, такими як вірус гепатиту В (ВГB), вірус гепатиту С (ВГC) і вірус папіломи людини (ВПЛ), і бактеріями, такими як Helicobacter pylori, пов'язані з раком печінки, шийки матки та шлунку.

  Сонячне опромінення. Рак шкіри є одним із найбільш поширених онкологічних захворювань, і водночас йому порівняно легко запобігти – уникати соляріїв, використовувати сонцезахисні креми, не перебувати на відкритому сонці у години пікової активності (з 1100 до 1600).

  Більш як 30% випадків смерті від раку можна запобігти, дотримуючись здорового способу життя: боротьба з курінням; збільшення фізичної активності; вживання збалансованої та здорової їжі; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; проходження регулярних медичних оглядів та скринінгових обстежень; уважне ставлення до власного здоров’я.