Розділи

  • 29 грудня 2021

  Як протидіяти поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД.

  Про це говорили під час профільної  Координаційної ради, яка відбулась онлайн під головуванням Наталії Заболотної -  першого заступника голови Вінницької ОДА. За її словами в області реалізували комплекс заходів з протидії розповсюдження туберкульозу, ВІЛ-інфекції\СНІД. Продовжується реорганізація фтизіатричної служби. Вона додала, що з метою фінансової підтримки установ, що надають фтизіатричну допомогу, вони будуть реорганізовані в структурні підрозділи КНП «Вінницький обласний клінічний фтизіопульмонологічний центр Вінницької обласної Ради». Реорганізований також і СНІД Центр.

  -Безумовне посилення розвитку матеріально-технічної бази дозволило сформувати клінічну базу для повноцінного розгортання «Клінічного Центру інфекційних хвороб», - зазначила Наталія Заболотна.

  До обговорення долучились фахівці ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб». Як зазначив Олександр Мельник, секретар Вінницької регіональної Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІД  - проблематика протидії поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД –  на Вінниччині залишається актуальною.  Проте можна вважати спільну роботу з протидії цим захворюванням задовільною.

  Директорка обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації Ольга Задорожна наголосила, що на часі формування плану роботи на 2022 рік.
  -Якщо у 2021 році акцент був зроблений на забезпеченні організаційної роботи, в наступному році варто здійснювати  конкретні практичні заходи: забезпечення належного рівня профільної медичної допомоги,  підвищення дієвості роботи первинної ланки, подальший розвиток діагностичного направлення з виявлення захворювань.

  Координація спільної роботи, дозволить реалізувати всі необхідні заходи, щоб в сучасних умовах, забезпечити ефективну протидію соціально значущим захворюванням.