Розділи

  • 01 грудня 2021

  1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  Міжнародне гасло ООН цього року: Ліквідувати нерівності. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемії.

  На фоні надскладної епідемічної ситуації у світі ООН наголошує, що у центрі уваги має бути людина. І безпека всіх залежить від безпеки кожного.

  В рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на Європейській площі традиційно працює мобільна амбулаторія. Вона діє з 12 до 17 години.  Кожен охочий має змогу перевірити себе на наявність антитіл до ВІЛ та гепатитів В і С. Також, в рамках акції здійснюється тестування на COVID-19 експрес-тестами на антиген. (вартість 150 грн)

  Наразі в Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ, і тільки 70% із них знають про свій діагноз. Це близько 79 тисяч ВІЛ-інфікованих людей, які наразі ще залишаються не діагностованими та не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

  За інформацію Клінічного центру інфекційних хвороб на Вінниччині за 9 місяців 2021 вперше було офіційно зареєстровано 164 ВІЛ- інфікованих осіб. Вперше діагноз СНІД  встановлено 90 особам. Станом на перше жовтня. всього на антиретровірусному лікуванні знаходиться 2191  пацієнтів, в тому числі 49 дітей.

  Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки та свідоме ставлення до свого здоров’я.