Розділи

  • 08 жовтня 2021

  Твоє психічне здоров'я важливе.

  Під такою назвою відбувся круглий стіл  у  Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат»
  – Захід  організований  напередодні Всесвітнього дня психічного здоров'я, тому до участі запросили – розповідає директор КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. акад. Ющенка ВОР» Софія Кучерук, – представників місцевого самоврядування Вінницької міської ради та обласної ради, департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, представників  опікунської ради, яка функціонує у нашому закладі, громадських організацій і користувачів нашої психіатричної допомоги.
  – Основна мета заходу – розповісти про проблеми, які на сьогодні існують у системі надання психіатричної допомоги у нашій області та обговорити шляхи вирішення цих питань.
  – Однією  із гострих проблем в системі надання психіатричної допомоги є стигматизація тих, хто потребує нашої допомоги, – розповідає Софія Кучерук. – Так, згідно даних ВООЗ, 30 % населення у світі страждають психічними розладами. Якщо аналізувати статистичні дані по Україні, це приблизно 3 %, але це не обов’язково ті, хто має психічний розлад, а це ті, хто звернувся за допомогою до фахівців – лікарів-психіатрів. Проблема стигматизації залишається на сьогодні болючою темою: люди бояться звертатися у такі заклади та безпосередньо до лікарів-психіатрів. Тому важливо регулярно пояснювати, що людина не має боятися розповідати про свої емоції, страхи, тривожність, бо від цього залежить якість її життя, і тих, хто поряд з нею.
  – Адже психічне здоров’я – це стан благополуччя, при якому людина може реалізовувати всі свої задуми, може протистояти звичайним стресовим ситуаціям, активно працювати, і вносити свій внесок у життя громади.  
  У нашому закладі з 1 липня цього року почала працювати мобільна мультидисциплінарна команда (у складі лікаря-психіатра, лікаря-психолога, медичної сестри та соціального працівника) та  надавати допомогу пацієнтам, які не перебувають у стаціонарі. Найчастіше це ті пацієнти, які вже виписані зі стаціонару, і  у подальшому ми ведемо їх супровід.
  Або ж ті пацієнти, які  вже давно «випали з поля зору». Ми знаємо, що у них був психічний розлад, і багато часу вони не зверталися.  Або ж різні соціальні служби, відвідуючи ту чи іншу сім’ю, бачать, що є людина з ознаками розладами психічної поведінки. Досвід ми вже запровадили тільки поки що у Вінницькій територіальній громаді.  У Вінницькій  громаді таких пацієнтів  проживає 63  особи.  

  За три місяці роботи нашої мультицисциплінарної команди жоден із пацієнтів не повернувся у стаціонар, тобто,  у людини не відбулося загострення, не було ні суїцидів, ні соціально небезпечної діяльності. Тому ця робота є досить ефективною. І саме у такому форматі – це суттєва допомога у наданні психіатричної допомоги мешканцям нашої області, підкреслила директор лікарні Софія Кучерук.