Розділи

  • 20 травня 2020

  ЗДОРОВ’Я МЕДИКІВ В ЕПОХУ ЕПІДЕМІЇ.

  Професія медика – найгуманніша, адже вона покликана стояти на сторожі людського життя. Клятва Гіппократа спонукає людей у білих халатах перебороти всі емоції й особисті негаразди, щоб виконати свій обов’язок.

  Медичні працівники, лікарі,лаборанти, та фельдшери через контакт з хворими очолюють рейтинг найнебезпечніших професій під час пандемії. Вони стикаються із захворюваннями та інфекціями щодня і зазвичай працюють у безпосередній близькості один від одного та пацієнтів Як ми б не старалися  захистити медичних працівників, все одно, –вони знаходиться в добровільній групі ризику.

  Нині не можна з точністю виміряти ступінь ризику для медперсоналу, який постійно знаходиться у вірусному середовищі. Але с точністю можна сказати,що кожний день працюючи ,медики наражаються на інфікування COVID 19,контактуючи кожного дня з хворими які звертаються  до лабораторій ,кожного дня обстеження,виїзди до  контактних , транспортування їх до лікарень ,щоденна  дезінфекція в вогнищах, все це зумовлює  умови підвищеного ризику зараження .

  Особливе занепокоєння викликає  проблема  під час якої медики  які надають медичну допомогу населенню  з лабораторних досліджень з проблемою COVID-19, наражаються на ризики захворювання в більшій степені ураженості.  Станом на 19.05.2020 року серед медичних працівників області, 200- лабораторно підтверджених  випадків інфікування COVID -19, що  складає 26,6% з усіх виявлених (751 особа)та 5,5% всіх інфікованих медиків в Україні. Враховуючи концентрацію медичних закладів  на території міста Вінниці , питома мага їх працівників становить -  60,5%, серед всіх інфікованих медичних працівників.

  Крім того,  інфікування медиків зареєстровано  на територіях 16   районів області : Вінницького,Гайсинського, Жмеринського, Іллінецького, Козятинського, Калинівського, Крижопільського, Літинського, Муровано-Куриловецького,  Оратівського, Погребищенського, Томашпільського, Тростянецького, Тульчинського, Тиврівського, Хмільницького .

  В розрізі категорій медпрацівників :76 лікарів, що   становить -38% ,  83 середніх медичних працівника , 41.5% , а  молодших медичних працівників 41 особа -20.5%.   Летальних випадків серед медичного персоналу не зареєстровано.

  Особливу увагу потрібно приділяти захисту медичних працівників, які перебувають в епіцентрі складної епідеміологічної  ситуації, виконуючи свої професійні обов’язки.

  Медичні працівники -лікарі різних спеціальностей, медсестри  , лаборанти та фельдшери,молодші медичні працівники, нині не просто виконують свою роботу, а звершують справжній подвиг служіння людям,з ризиком для життя та здоров’я.

  Подяка колегам, які незважаючи на це,  залишаються відданими своїй професії ,  свій обов’язок вони виконують сумлінно.