Розділи

  • 30 квітня 2020

  Карантин не скасовує рутинної вакцинації.

  У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси. Зокрема, це вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо серед дітей першого року життя.

  Вакцини забезпечують захист у будь-якому віці, тож обмежень щодо віку не має. Для створення належного імунітету, щеплення необхідно розпочинати вже з народження дитини, ще до того, як вона почне активно контактувати з іншими. Профілактичні вакцинації проводять у пунктах щеплень (постійних або тимчасових). Такі пункти функціонують при закладах охорони здоров’я усіх форм власності, що мають відповідну ліцензію.
  Щоб вакцинуватися, необхідно звернутися до лікаря.

  Він огляне вас і пояснить все, що цікавить, зокрема:
  - можливі прояви організму на щеплення;
  - випадків, коли слід звернутися до лікаря тощо.

  Також лікар повідомить, коли потрібно робити наступне щеплення. У випаду, коли вакцинують поза Національним календарем щеплень, буде підібрано оптимальну схему імунізації.

  Перед вакцинацією необхідно заповнити форму «Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків, законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики», яка затверджена Міністерством охорони здоров’я України і використовується по всій території країни.

  У пунктах щеплень для вакцинації задіяні лише ті медичні працівники, які пройшли спеціальну щорічну підготовку та володіють правилами організації і технікою проведення щеплень, а також навичками надання невідкладної допомоги.

  Протипоказання до вакцинації для кожного визначається індивідуально. Рішення приймає лікар, виходячи з Переліку медичних протипоказань.