Розділи

  • 24 березня 2023

  24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом

  Щороку 24 березня відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ця дата обрана не випадково, адже в цей день у 1882 році Роберт Кох оголосив про виявлення бактерії, що спричиняє захворювання. Відтоді було відкрито шлях до діагностики та лікування від туберкульозу.

  Туберкульоз залишається одним із найбільш смертоносних інфекційних вбивць у світі. За даними ВООЗ щодня близько 4 000 людей втрачають життя від туберкульозу і 28 000 людей хворіють на ТБ. 

  До груп ризику щодо розвитку туберкульозу належать багато категорій людей, серед яких може опинитись будь-хто з нас, наприклад:

  - люди з захворюваннями, що призводять до послаблення імунітету;

  - курці та люди з іншими шкідливими звичками;

  - люди, які близько і тривало контактують із хворими на туберкульоз, які мають бактеріовиділення;

  - ВІЛ-позитивні діти й дорослі;

  - ув’язнені, засуджені люди;

  - діти, які не отримали БЦЖ;

  - люди з діабетом;

  - люди, які отримують гемодіаліз;

  - працівники охорони здоров’я.

  Цей перелік неповний, але добре ілюструє, що від туберкульозу не застрахований ніхто.

  Що таке вакцина БЦЖ?

  БЦЖ – це жива вакцина, яка використовується для захисту немовлят і дітей проти найбільш важких форм туберкульозу (запалення мозгових оболонок та генералізованого туберкульозу), і є обов’язковим профілактичним щеплення згідно Національного календаря профілактичних щеплень України. БЦЖ застосовують у багатьох країнах з високою поширеністю на туберкульоз для захисту дітей від цих форм туберкульозу.

  Тільки міцна імунна система, добре харчування, здоровий спосіб життя, запобігання контакту з хворим, щеплення БЦЖ новонароджених зможе вберегти вас від цієї небезпечної недуги

  За інформацією обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації у 2022 році зареєстровано 665 нових випадків туберкульозу, що на 261 випадок більше ніж у 2021 році. Серед них 557 - вперше в житті і 108 рецидивів захворювання. На Вінниччину минулого року прибуло 20 хворих на туберкульоз ВПО, і 32 випадки зареєстрували нових випадків.

  Більше про тубрекульоз у відео:

  Джерело: Центр громадського здоров’я