Розділи

  • 26 липня 2017

  Моніторинг оздоровлення та відпочинку дітей Вінницької області влітку 2017 року

  ІІ-а оздоровча зміна

  В ІІ-ій оздоровчій зміні функціонувало 22 заклади  оздоровлення дітей, зокрема: позаміські табори - 14, санаторного типу – 8.

  Лабораторні та інструментальні дослідження проведені в 22 закладах 100- відсотково.

  Всього в ІІ зміні проведено 870 лабораторних дослідження, в тому числі комісійно - 286, з яких 45 не відповідають нормативам, що складає – 5,2%. Зареєстрована невідповідність нормативам питної води по хімічним показникам  за рахунок загальної жорсткості та каламутності; по бактеріологічним показникам - по загальному мікробному числу. В змивах відібраних на харчоблоках виявлені бактерії групи кишкової палички.

  Дані лабораторного контролю за другу  зміну:

  -питної води  - досліджено на хімічні показники - 96, з яких 9 проб не відповідають вимогам ДСанПіН 2. 2. 4 - 171 - 10, що складає 9,3%;

  -на мікробіологічні показники досліджено 96 проби питної води, з яких  не відповідають нормативам 5 - 5,2%;

  -води відкритих водойм досліджено 33 проби (16 - на хімічні показники, 17- на мікробіологічні, в тому числі 4 - на паразитологічні), результати  відповідають нормативам;

  -харчової продукції  - на мікробіологічні показники досліджено 46 проб харчових продуктів, з яких не відповідає нормативам - 2 - 4,3%. На якість термічної обробки досліджено 38 проб продукції, результати відповідають нормативам. Досліджено 67 страв на калорійність, з яких в 1 пробі (1,5%) виявлено заниження калорійності. На вміст нітратів досліджено 29 проб овочевої продукції, результати відповідають нормативам;

  -проведено дослідження 465 змивів з технологічного і кухонного  обладнання на якість їх санітарної обробки, з яких у 28 змивах (6%) виявлені бактерії групи кишкової палички.

  Спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь  впродовж ІІ- ї зміни не зареєстровано.

  За результатами лабораторних досліджень, які не відповідали гігієнічним нормативам керівникам оздоровчих таборів направлено  4 рекомендації.

  З початку  підготовки оздоровчих закладів  взята участь в проведенні 35 нарад, 5 семінарів з керівниками та працівниками оздоровчих закладів.  Вінницькою обласною адміністрацією винесено Розпорядження № 337 від 15 травня 2017року "Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2017року", в ІІ зміні не проводились.

  Санітарно - освітня робота з початку підготовки оздоровчих закладів -  прочитано 47 лекцій, проведено  415 бесід,  7 радіолекцій, 2 виступи по телебаченню, підготовлено 6 статей в місцеву пресу, в ІІ зміні прочитано 5 лекцій, 22 бесіди, 1 виступ по телебаченню, 1 стаття в місцеву пресу.