Розділи

  • 06 вересня 2022

  Моніторинг стану питної води у Вінницькій області станом на 06.09.2022

  За даними Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб за період з 29.08. по 05.09.2022р. лабораторно досліджено 350 проб води з водогонів області на санітарно-хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено:

  -333 (95,1%) проби відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнгічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною по всіх досліджених показниках.

  -17 (4,9%) проб не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною за показниками:

  -каламутність (комунальний водогін м. Калинівка);

  - перманганатна окиснюваність (інтегральний показник органічного забруднення) м. Хмiльник КП«Хмільникводоканал» та комунальний водогін м. Калинівка;

  -загальна жорсткість (сільські водогони сіл Серебринці та Кукавка Могилів-Подільського району).

  Зазначені відхилення пов'язані з «цвітінням» р. Південний Буг, стоком органічних забруднень у вододжерело з опадами та внаслідок господарської діяльності, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси.

  Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми. Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

  Попереджаємо про необхідність кип'ятіння та відстоювання води перед вживанням. Надавайте перевагу бутельованій воді та воді на розлив!

  Більше інформації:

  www.cgz.vn.ua

  https://youtube.com/channel/UClqgHWnGoo3My5OwHLj37eA

  https://www.instagram.com/cdc_vinnytsia

  https://www.facebook.com/CDCVinnytsia