Розділи

  • 30 березня 2022

  Санітарно-епідеміологічна ситуація на Вінниччині контрольована та не несе загроз для життя і здоров’я населення

  ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб» працює в звичному режимі. Фахівці щоденно здійснюють моніторинг санітарно-епідеміологічної ситуації в обласному центрі та районах області. Щоденно досліджують радіаційний фон, якість води централізованого водопостачання, епідемічну ситуацію, стан повітря тощо.

  Станом на 30 березня 2022 року в області санітарний та гігієнічний стан води централізованого постачання відповідає вимогам державних гігієнічних стандартів та санітарного законодавства. Відхилень не виявлено.

  Дані моніторингу та оцінки якості атмосферного повітря в межах області та міста свідчать про відсутність загрози для здоров’я та життя мешканців Вінниччини.

  Стабільним та безпечним залишається радіаційний фон. Його показники на Вінниччині відповідають фоновим рівням для нашої місцевості, а перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано.

  Епідемічна ситуація стосовно захворюваності на гострі кишкові інфекції в області відповідає фоновим рівням. Знижується захворюваність на ГРВІ та грип, а також на COVID-19.

  У випадку виявлення відхилень будь-якого показника від норми  – населення області буде поінформоване якнайшвидше.

  Зазначимо також, що групи радіаційного спостереження і дозиметричного контролю, хімічного спостереження і контролю, епідеміологічного спостереження і контролю та дезінфекційні бригади готові взяти участь у проведенні відповідних лабораторних та інструментальних досліджень за зверненням територіальних органів ДСНС та військо-цивільних адміністрацій.