Розділи

  • 06 квітня 2020

  Про стан радіаційної ситуації на Вінниччині.

  На протязі останніх днів, в різних джерелах активно поширюється інформація про підвищення радіаційного фону на території України. Пов’язується дана ситуація з пожежами в Чорнобильській зоні.

  За повідомленням пресслужби Державної служби України  з надзвичайних ситуацій з 4 квітня розпочато гасіння пожежі у Чорнобильській зоні відчуження. Пожежа сталася поблизу села Володимирівка, Косовського лісництва на площі 20 га. До боротьби з вогнем залучена авіація.

  У державній службі заявляють, що пожежа не вплинула на радіаційний фон по Києву та Київській області.

  Станом на 15-00 05.04.2020р. радіаційний фон по м. Київ становив – 14мкР/год, а по Київській області – в межах 12мкР/год. (Максимально допустимий рівень 50мкР/год)

  По Вінницькій області  спеціалістами радіологічної лабораторії ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» (ДУ «ВОЛЦ МОЗ України)  регулярно проводяться моніторингові вимірювання потужності поглиненої в повітрі дози зовнішнього гамма-випромінювання (радіаційного фону) у м. Вінниці (у контрольних точках). Середнє значення вимірювань станом на 09:30 год. 06.04.2020 р. становило 17 мкР/год., що не перевищує природний фоновий рівень за результатами постійних спостережень.

  В районних центрах Вінницької області також здійснюється моніторинг радіаційного фону відокремленими підрозділами ДУ «ВОЛЦ МОЗ України. Перевищень фонових рівнів станом на 06.04.2020 р. також не зафіксовано.