Розділи

  • 03 квітня 2017

  Радіологічний моніторинг води за І квартал 2017 року

        План основних організаційних та санітарно-протиепідемічних заходів радіологічної лабораторії Відокремленого підрозділу з контролю та моніторингу захворювань у Вінницькій області Державної Установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» передбачає проведення  моніторингових радіологічних лабораторних випробувань та інструментальних досліджень щодо безпеки факторів, які можуть негативно впливати на стан здоров’я людини.

         Одним із напрямків таких моніторингових досліджень є радіологічні лабораторні випробування води.

        У першому кварталі 2017 року передбачено визначення вмісту   техногенних радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90 у питній воді громадських криниць Барського, Вінницького, Муровано-Куриловецького, Жмеринського, Калинівського, Літинського, Чернівецького, Немирівського, Тростянецького, Тульчинського районів та м.Вінниці.

       Радіологічною лабораторією спектрометричним та радіохімічним методами  досліджено 54 зразки води питної з громадських криниць зазначених районів на відповідність вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Перевищень допустимих рівнів згідно Державного гігієнічного нормативу «Допустимі рівні вмісту техногенних радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90» не зафіксовано.

           Проводяться моніторингові радіологічні дослідження води відкритих водойм Вінниччини – Муровано - Куриловецький район – річка Дністер, Оратівський район - річка Роська, Погребищенський район – річка Рось, Ямпільський район – річка Дністер, Тиврівський, Тростянецький  райони – річка Південний Буг. Досліджено  16 зразків води. Перевищень за радіологічними показниками не виявлено.