Розділи

  • 09 жовтня 2020

  Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ у Вінницькій області станом на  09.10.2020 року

  ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» спільно з Департаментом охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації  здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

  На 41-му тижні 2020 року у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності  на грип та ГРВІ, захворюваність склала 413,2 випадків на 100 тис. нас. та є на 26,9 % нижчим базового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 6356 осіб, серед захворілих  2258 (35,5 %) дітей.  Було госпіталізовано 45 осіб в т. ч. 43 дитини. Летальних випадків не зареєстровано.

  Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у м. Ладижин, Гайсинському, Калинівському  та Тульчинському районах.

  Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у м. Вінниці, м. Ладижин та Хмільницькому районі.

  З початку епідемічного сезону  у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» не було досліджено жодного матеріалу.

  У вірусологічній лабораторії обласного лабораторного Центру МОЗ України  створений певний  запас   діагностичних  препаратів  та тест-систем для  діагностики грипу та ГРВІ: методом ПЛР на 200 досліджень, методом МФА (метод флюорисцюючих антитіл) на 100 досліджень, діагностикумів для дослідження сироваток крові серологічним методом  (РГГА) на 100 досліджень.

  Для проведення специфічної  профілактики грипу  в цілому по області  відібрано 15211 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 30 осіб.