Розділи

  • 02 жовтня 2020

  Про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ і здійснювані заходи по їх профілактиці станом на 02.10.2020 року.

  1. Епідемічна ситуація

  ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» спільно з Департаментом охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації  здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

  На 40-му тижні 2020 року у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності  на грип та ГРВІ, захворюваність склала 260,7 випадків на 100 тис. нас. та є на 53,9 % нижчим базового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 4011 осіб, серед захворілих  1743 (43,5 %) дітей.  Було госпіталізовано 41 особа в т. ч. 18 дітей. Летальних випадків не зареєстровано.

  Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у м. Вінниці, м. Ладижин та Хмільницькому районі.

  2.Лабораторна діагностика

  З початку епідемічного сезону  у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» не було досліджено жодного матеріалу.

  У вірусологічній лабораторії обласного лабораторного Центру МОЗ України  створений певний  запас   діагностичних  препаратів  та тест-систем для  діагностики грипу та ГРВІ: методом ПЛР на 200 досліджень, методом МФА (метод флюорисцюючих антитіл) на 100 досліджень, діагностикумів для дослідження сироваток крові серологічним методом  (РГГА) на 100 досліджень.

  3.Специфічна профілактика.

  Для проведення специфічної  профілактики грипу  в цілому по області  відібрано 15211 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплення не проводились.