Розділи

  • 17 квітня 2020

  Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ у Вінницькій області станом на 17.04.2020 року

  ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації  здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

  На 16-му тижні 2020 року у Вінницькій області спостерігається низький рівень інтенсивності захворюваності  на грип та ГРВІ, захворюваність склала 135,4 випадків на 100 тис. нас. та є на 73,1 % нижчим базового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 2103 особи, серед захворілих  797 (37,9 %) дітей.  Було госпіталізовано 55 осіб в т. ч. 6 дітей. Летальних випадків не зареєстровано.

  Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у Вінницькому, Калинівському, Томашпільському та Чечельницькому районах.

  2.Лабораторна діагностика

  З початку епідемічного сезону  у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопії досліджено матеріал від 29 осіб. Отримано 2 позитивні результати на вірус парагрипу, 4 на вірус грипу А, 1 на вірус грипу В та 7 на аденовірус. Методом ПЛР досліджено 170 зразків матеріалу, отримано 1 позитивний результат на вірус грипу типу А H3, 1 позитивний результат на вірус грипу В та 52 позитивних на вірус грипу типу А H1.

  У вірусологічній лабораторії обласного лабораторного Центру МОЗ України  створений певний  запас   діагностичних  препаратів  та тест-систем для  діагностики грипу та ГРВІ: методом ПЛР на 55 досліджень, методом МФА (метод флюорисцюючих антитіл) на 100 досліджень, діагностикумів для дослідження сироваток крові серологічним методом  (РГГА) на 50 досліджень.

  3.Специфічна профілактика.

  Для проведення специфічної  профілактики грипу  в цілому по області  відібрано 19008 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 14076 осіб.