Розділи

  • 07 лютого 2020

  Про епідемічну ситуацію з грипу та ГРВІ і здійснювані заходи по їх профілактиці станом на 07.02.2020 року.

  1. Епідемічна ситуація

           ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» спільно з Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації  здійснюється постійний моніторинг стану захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

  На 6-му тижні 2020 року у Вінницькій області спостерігається високий рівень інтенсивності захворюваності на грип та ГРВІ, що складає 887,5 випадків на 100 тис. нас. та є на 22,7 % вищим середньобагаторічного порогового рівня. Впродовж тижня за медичною допомогою  з приводу  ГРВІ звернулось 13786 осіб, серед захворілих  8385 (60,8 %) дітей.  Було госпіталізовано 654 особи в т. ч. 488 дітей. Летальних випадків не зареєстровано.

  Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у м. Вінниця, Бершадському, Могилів – Подільському, Томашпільському та Тульчинському районах.

  Рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій були закриті усі школи на території Вінницької області.

  2.Лабораторна діагностика

  З початку епідемічного сезону  у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопії досліджено матеріал від 13 осіб. Отримано 2 позитивні результати на вірус парагрипу, 3 на вірус грипу А та 2 на аденовірус. Методом ПЛР досліджено 66 зразків матеріалу, отримано 1 позитивний результат на вірус грипу типу А H3 та 30 позитивних на вірус грипу типу А H1.

  У вірусологічній лабораторії обласного лабораторного Центру МОЗ України  створений певний  запас   діагностичних  препаратів  та тест-систем для  діагностики грипу та ГРВІ: методом ПЛР на 55 досліджень, методом МФА (метод флюорисцюючих антитіл) на 100 досліджень, діагностикумів для дослідження сироваток крові серологічним методом  (РГГА) на 50 досліджень.

  3.Специфічна профілактика.

  Для проведення специфічної  профілактики грипу  в цілому по області  відібрано 19008 осіб з групи ризику. З початку епідемічного сезону щеплено 14042 особи.