Розділи

    • 13 грудня 2019

    Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ у Вінницькій області станом на 13.12.2019 року

    З початку епідемічного сезону захворюванності на грип та ГРВІ у Вінницькій області перехворіло 81627 людей, серед них 51691дитина(63,3 %), що склало 5,2 % всього населення області. Госпіталізовано 2410 осіб, серед них 1996 дітей. Рівень захворюваності на протязі з 40 по 50 тиждень 2019 року знаходився на неепідемічних рівнях. Летальних випадків не зареєстровано.

    Найвищі рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції реєструвались у м. Вінниця, Барському, Жмеринському, Козятинському та Тиврівському районах.

    З початку епідемічного сезону у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України» методом люмінесцентної мікроскопії досліджено матеріал від 3 осіб. Отримано 1 позитивний результат на вірус парагрипу та 1 на аденовірус. Методом ПЛР досліджено 5 зразків матеріалу, отримано 1 позитивний результат на вірус грипу типу А H3N2.       

    З початку сезону проти грипу  щеплено 13653 особи, серед них 1279 дітей.

    Ще раз нагадуємо, що найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Разом з тим, щеплення рекомендують робити і в більш пізні терміни – впродовж всього сезону грипу. Всупереч поширеному міфу, вакцинація не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

    Корисні звички для профілактики грипу

    Хоча найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація, деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

    1. «Захворів - сиди вдома»

    Візьміть лікарняний. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на роботу) лише сприятиме поширенню інфекції.

    2. Уникайте близького контакту з хворим

    Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, у яких застуда, нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію з іншими людьми, щоб вберегти їх від хвороби.

    3. Прикривайте ніс та рот

    Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою рот та ніс — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

    4. Мийте руки

    Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

    5. Намагайтеся не торкатися обличчя

    На руках дуже багато мікробів. Торкаючись руками обличчя ви збільшуєте шанси мікробів потрапити в організм через очі, рот та ніс.

    6. Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення

    Регулярно провітрюйте приміщення, ретельно очищайте та дезинфікуйте поверхні, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.

    7. Привчіть себе до корисних звичок

    Будьте фізично активними, уникайте стресу, висипайтеся, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.