Розділи

  • 24 листопада 2021

  Сьогодні відбулося підписання меморандуму про стратегічну співпрацю між Вінницькою міською радою та Громадською організацією «Фрі Ардуіно» стосовно здійснення громадського  моніторингу якості атмосферного повітря у  м. Вінниці

  Сьогодні у кабінеті заступника Вінницького міського голови Андрія Очеретного відбулося підписання меморандуму про стратегічну співпрацю між Вінницькою міською радою та Громадською організацією «Фрі Ардуіно» та її головою Андрієм Трелевським стосовно здійснення громадського  моніторингу якості атмосферного повітря у  м. Вінниці.

  Зустріч відбувалася у режимі онлайн-конференції. У її роботі  взяли участь фахівці ДУ «Вінницького обласного Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Вінницького обласного центру громадського здоров’я, Вінницького національного технічного університету, Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, Вінницького обласного центру з гідрометерології, а також менеджер неурядової організації  Чехії «Арніка», яка розповіла про досвід боротьби за чисте повітря у Чехії.

  • Підписання даного меморандуму – це  важлива справа для мешканців нашого обласного центру,– коментує завідувачка відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Оксана Скоробогач, –  адже впровадження інноваційних технологій у напрямку моніторингу якості атмосферного повітря – це можливість покращити ситуацію спільними зусиллями. Це гарна і потрібна громаді справа.
  • Стан атмосферного повітря – це один із важливих факторів впливу на стан здоров’я населення області, – зазначає директор ВОЦГЗ Олександр Мельник. – Вжиття заходів щодо зменшення забруднення повітря – це одне із завдань, яке  стоїть перед громадським здоров’ям. Адже, якщо враховувати пряму патологію, яка безпосередньо пов’язана зі станом атмосферного повітря та повітря закритих приміщень,  то хвороби органів дихання серед дорослого населення нині на 5 -му місці, а серед дитячого – на 3-4 місці серед найпоширеніших хвороб, які реєструються на Вінниччині, у т. ч. і на території м. Вінниці.