Розділи

  • 12 жовтня 2021

  Вінницький Центр контролю та профілактики продовжує проводити освітні заходи з промоції вакцинації в регіоні

  Ключовим напрямком є робота з молоддю. Особливостями цієї хвилі є поширення мутованого штаму «Дельта» та збільшення кількості хворих серед дітей та молоді. Як свідчать дані лабораторних досліджень, в країні вже активно циркулює індійський штам «Дельта». Тільки на Вінниччині офіційно підтверджено 68 випадків.
  Відтак, сьогодні інформаційно-роз’яснювальну бесіду зі студентами та викладачами Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського провели  завідувачка відділу  моніторингу та реагування на небезпеки Ольга Добрянська та  лікар-епідеміолог, Наталія Гриньова.
  Лекційна зала була вщент заповнена студентами та викладачами вузу. Розмова фахівців Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб більше нагадувала довірливу бесіду, адже молоді люди активно задавали різні питання щодо вакцинації проти ковіду. Лікар-епідеміолог Наталія Гриньова розповіла про особливості вакцинації від COVID-19, зокрема механізм дії кожної з вакцин, що використовують для щеплення в Україні. Нагадала про типові симптоми реакції на  вакцинацію різними типами вакцин. А також роз’яснила переваги вакцинації та ризики відмови від щеплень. Питань від майбутніх педагогів було вдосталь, тема зрештою розширилася і до питань планової вакцинації та необхідності вчасної вакцинації дітей, згідно Календаря щеплень.
  Ольга Добрянська підкреслила, що навіть вакциновані люди мають дотримуватися санітарно-епідеміологічних вимог: уникати місць масового скупчення людей, одягати маску, мити та дезінфікувати руки. А за перших симптомів хвороби — терміново звертатися до лікаря!
  - Щеплення на 100 % не захистить кожну конкретну людину, але убезпечить від надважкого перебігу захворювання та летальності. За даними досліджень, 98 % хворих на COVID-19 — не вакциновані осіб,-наголосила фахівець.
  Як повідомив перший проректор із науково-педагогічної роботи, доцент Сергій Олексійович Гусєв, у Вінницькому педагогічному університеті вакциновано 80 % викладачів вузу,  ведеться роз’яснювальна робота серед студентів. Сьогодні щеплення проти  COVID-19 отримало 17 чоловік: четверо викладачів та 13 студентів.
  Нагадуємо, що нині в області у вільному доступі вакцини: AstraZeneca, CoronaVac та Pfizer (Comirnaty). Дізнатися адресу найближчого пункту чи центру вакцинації можна за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/.