Розділи

  • 21 вересня 2021

  Контрольні групи перевіряють дотримання маскового режиму у громадських місцях на Вінниччині

  До групи контролю входять представники ДУ "Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України", Держпродспоживслужби та Нацгвардії. Щодня фахівці перевірятимуть торгові центри, ринки та транспорт міста та області.

  Сьогодні у ТРЦ «Мегамол», супермаркетах «Грош» і «Сільпо» та ринку «Вишенька» фахівці зустріли без масок щонайменше 20 людей, більшість люди молодого віку. На запитання «чому без масок», відповідають, що вакциновані.

  За словами 70 –річної вінничанки А., яка скуповувалась у супермаркеті «Сільпо», незважаючи на те, що вона щеплена, дотримується маскового режиму.

  – Люди «розслабилися», скрізь ходять без масок - в магазинах, в транспорті. На мою думку, це безвідповідально, адже індійський штам "Дельта" набагато заразніший, - зауважує вінничанка.

  - Маски допомагають зупинити поширення коронавірусу. Вони буквально є фізичною перешкодою між вами і будь-яким вірусом в повітрі та можуть допомогти запобігти зараженню, - переконувала «безмасочників» Оксана Журавльова, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ВМУГУДПС у Вінницькій області.

  -Вакциновані люди повинні залишатися в масках в громадських місцях, щоб допомогти зупинити передачу вірусу. Адже, вакцинація має запобігти спалахам хвороби COVID-19, але не розповсюдженню вірусу, - розповідав громадянам Олександр Козачишин, лікар-епідеміолог відділу контролю ( спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ « Вінницький обласний Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

  Цього тижня фахівці проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу з дотримання маскового режиму.

  Наступного - відповідальність за дотримання маскового режиму будуть нести власники торгових точок. Під контролем також буде транспортне сполучення.