Розділи

  • 17 вересня 2021

  На Вінниччині готують студентів-медиків та лікарів-інтернів для проведення щеплень від COVID-19

  Щоб збільшити кількість фахівців у галузі охорони здоров’я  для проведення вакцинальної кампанії проти респіраторної хвороби Covid-19, впродовж чотирьох днів (14-15-16-17 вересня) у Вінницькому національному медуніверситеті відбуваються регіональні тренінги для здобувачів вищої освіти – студентів старших курсів та лікарів-інтернів вишу.

  –        Згідно програми, до роботи у мобільних бригадах пунктів щеплень та Центрів масової вакцинації населення, – коментує роботу тренінгу к. мед. н., доцент, заступник декана факультету післядипломної освіти ВНМУ ім. М. Пирогова Олександр Якименко, – можуть бути залучені лікарі-інтерни та студенти-старшокурсники.

  –        У ході навчання слухачі знайомляться з правилами організації та техніки проведення щеплень вакциною   CoronaVac та Comirnaty від Pfizer-BioNTech. У ході занять наші тренери, які пройшли спеціальну підготовку у столиці, знайомлять  з національним   планом розгортання вакцинації  в Україні та оперативним планом «першої хвилі». Розповідають про ключові програмні напрями та пріоритетні групи, про фази, платформи  вакцинації, способи надання послуг. Докладно знайомлять з особливостями вакцин  (склад, вимоги до зберігання, транспортування, способи використання, введення та протипоказання).

  Темою навчань також є імунізація та безпека вакцин – глобальні рекомендації та питання, пов’язані з вакцинацією від  Covid-19, та вакцинація організованих груп населення.

  Тренінгові навчання містять і практичні поради у ключових питаннях самої процедури проведення вакцинації: що важливо перевіряти у поіменних списках, як розрахувати потреби у вакцині та ін’єкційних матеріалах, як організувати стіл для вакцинації, як вводити вакцину (правильна техніка введення та місце), як утилізувати використані ін’єкційні матеріали.

  Слухачі детально обговорюють та практично пропрацьовують у ході спеціального майстер-класу діагностику анафілаксії та надання першої допомоги. Докладно вивчають склад протишокової аптечки та опановують довідкові матеріали – глобальні вказівки та найновіші національні документи. Реєстр імунізації Covid-19 в електронній системі e-Healt та звітності  про дані, фіксація зведених даних, – зрештою все, що необхідно знати та вміти для роботи у вакцинальній кампанії учасники навчання опрацюють теоретично та практично.

  –        Перший тренінг курсу присвячений вакцині CoronaVac/Sinovac Biotech, наступні два дні – навчання з вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech, – розповідає Олександр Якименко. Навчальні групи сформовані у кількості 40 лікарів-інтернів та 40 студентів-старшокурсників.

   Крім теоретичних знань, відпрацьовуються практичні навички(введення, зберігання вакцин, особливості транспортування), а також надання невідкладної допомоги у випадку виникнення алергічних реакцій. Кожний учасник тренінгу отримує сертифікат, який власне засвідчує готовність роботи у вакцинальній кампанії.

  –        Минулого року, в період розпалу коронавірусної хвилі була інформація про залучення лікарів-інтернів, студентів-старшокурсників до роботи у ковідних лікарнях. Чи розглядається такий варіант цьогоріч, адже статистика коронавірусу щодня зростає?

  –        В умовах коронавірусної хвилі, коли Вінниця перебувала у різних зонах (жовтій,  помаранчевій, червоній) в період дистанційного навчання і лікарі-інтерни, і студенти-медики мали можливість самотужки долучитится до роботи у ковідних лікарнях.

  –        За сьогоднішньою статистикою, в Україні зафіксована рекордна кількість (більше 6 тис.) нових випадків   Covid-19, вчора 185, нині -152 нових випадків – у Вінницькій області. За минулу добу в області зафіксовано 31 випадок у дітей та захворіло 5 медичних працівників (вчора -9) . Ваше ставлення до вакцинації?

  –        Вакцинація дає можливість уникнути важкого перебігу коронавірусної хвороби. Що стосується захворюваності, то як свідчить світова статистика країн, в яких щепленими є більше 80 % населення, перебіг захворювання у вакцинованих осіб є легшим, а кількість летальних випадків – значно меншою, чим серед нещеплених хворих. Тому вакцинація – це єдиний варіант зберегти життя, – наголошує лікар Олександр Якименко.