Розділи

  • 13 вересня 2021

  «Пандемія Covid-19: чому важливо обрати собі сімейного лікаря й довіряти йому»

  Майже два роки ми живемо в умовах пандемії коронавірусної хвороби. Міжнародні організації з питань охорони здоров’я, як от ВООЗ, кажуть, що світ зараз перебуває на плато захворюваності – коли кількість нових випадків приблизно однакова. Але в різних країнах ситуація відрізняється. В Україні кількість випадків росте, і вже скоро ми знову потрапимо на «жовтий» рівень.

  Ми навчилися дистанційно працювати, проводити зустрічі, звикли до масок і фізичної дистанції в транспорті. Через пандемію чи не кожен українець тепер знає чи принаймні чув про епідеміологів або інфекціоністів, що таке віруси і як вони поширюються. І саме пандемія показала надважливу роль сімейного лікаря в житті кожного з нас.

  Ще донедавна – у «доковідні часи» – такі симптоми як температура, біль у горлі чи кашель ми сприймали як симптоми більш-менш безпечного ГРВІ. Часто лікувалися самостійно, інколи, навіть не звертаючись до лікаря.
  З пандемією коронавірусу ситуація кардинально змінилася. Перші симптоми COVID-19 та звичайного ГРВІ – майже однакові. А відсутність своєчасного діагностування коронавірусу тягне за собою не просто відсутність адекватного лікування, а й становить пряму загрозу життю. Вчасно діагностувати хворобу – обов’язок сімейного лікаря. 
  Про те, чому вибір «сімейника» – надважливий, читайте у колонці Дарини Дмитрієвської, сімейної лікарки, співзасновниці ГО «Медичні лідери» «Пандемія Covid-19: чому важливо обрати собі сімейного лікаря й довіряти йому»