Розділи

  • 08 вересня 2021

  Сьогоднішні обсяги тестування потрібно збільшити, адже це допоможе відтермінувати перехід області в «жовту» зону

  Збільшення кількості тестувань на COVID-19 та  питання маршрутизації зразків для лабораторної діагностики ПЛР в ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики  хвороб МОЗ України», обговорювали під час онлайн–наради представники Центру контрою та профілактики, Департаменту охорони здоров’я з керівниками закладів охорони здоров’я первинного рівня.

  За словами Валентини Зайцевої, в.о генерального директора ДУ «Вінницький обласний Центр контролю та профілактики МОЗ України» нині по всій Україні спостерігається зростання кількості нових інфікованих на COVID-19. На всій території домінує індійський мутований штам Дельта, зокрема на Вінниччині підтверджених 43 випадки.  

  -        Якщо говорити про мутований штам «Дельта», то він дуже контагіозний та має коротший  інкубаційний період, і з 10 осіб, що були в контакті з хворою людиною - 9 захворіє. І якщо раніше хворіли певні категорії населення, то індійський штам вражає, і дітей, і молодь, і  людей похилого віку.  Тому збільшення кількості тестувань та  оперативне виявлення контактних є запобіжником стрімкому розповсюдженню штаму «Дельта». В області для цього є достатня кількість тест систем, - зазначила Валентина Григорівна.

  Про порядок роботи з людьми, що були у контакті з хворими на COVID-19  медикам первинки розповіла заввідділом імунопрофілактики,  Айнур Жумабекова. 

  Як повідомила Айнур Саятівна, згідно постанови головного санітарного лікаря в центрі створена моніторингова група по роботі з контактними особами. В її функції входить опитування хворих та виявлення контактних осіб. Сімейний лікар може визначити найближче коло контактних осіб пацієнта, тоді як фахівці моніторингової групи зможуть визначити віддалені контакти.

  -        Основними критеріями переходу регіону в нову епідемічну зону є завантаженість ліжок і тестування. Тому збільшення кількості тестувань осіб з підозрою на коронавірус, ознаками ГРВІ та пневмоніями методом ПЛР, а також експрес-тестування - дасть можливість виявляти контактних осіб та ізолювати їх. Прохання оперативно передавати екстрене повідомлення в територіальні органи ДУ «Вінницький обласний Центр контролю та профілактики МОЗ України». Адже чим ефективніше будемо визначати контактних, тим самим  зменшимо розповсюдження тяжкої інфекції, - підкреслила фахівець.