Розділи

  • 18 серпня 2021

  ОБЕРЕЖНО! Кишкові інфекції.

  Впродовж останніх двох років  на території області спостерігається зниження захворюваності на гострі кишкові інфекції.  З початку поточного року рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції ( гастроентероколіти, дизентерію), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизився  в 1,7 рази. Всього зареєстровано 698 випадків даних захворювань проти 1214 випадків  за аналогічний період минулого року.  Натомість  захворюваність на сальмонельоз зросла на 13,0%.

      Проте в поточному  році  почастішали  спалахи даних захворювань. В липні місяці в с. Майдан Чепельський, Вінницького району, після вживання страв в місцевому кафе , захворіло на сальмонельоз  17 осіб, в т.ч.   4 дітей.

     17 серпня поточного року в  інфекційне відділення Бершадської ОЛІЛ, з ознаками гострої кишкової інфекції (блювота, підвищення температури тіла до 38,00С, пронос), було госпіталізовано 7 дорослих осіб, жителів с.Велика Киріївка  (6), та с. Устя (1),  Бершадського району. Всім захворілим встановлено попередній діагноз «Гострий гастроентероколіт?, Сальмонельоз?». Біологічний матеріал відібраний від захворілих досліджується в бактеріологічній лабораторії Бершадської ОЛІЛ. Етіологія захворювання буде встановлена після завершення досліджень.

      При зборі епіданамнезу, зі слів захворілих,  встановлено що всі вони 15.08.2021р.,  були присутні на поминальному  обіді. Поминальний обід проходив в непрацюючому кафе  с.Велика Киріїівка.  Страви на поминальний обід готувались на потужностях  ресторану «Поділля», м.Бершадь, і доставлялись в с. Велика  Киріївка  «виїздною кухнею».

      На даний час фахівцями Бершадського районного відділу ДУ «Вінницький ОЦКПХ», спільно з працівниками Бершадського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області  проводиться епідеміологічне розслідування даних випадків з використанням лабораторних методів дослідження з метою становлення причин виникнення спалаху та факторів які сприяли груповому захворюванню людей.