Розділи

  • 13 червня 2022

  Безпека питної води

  В умовах агресії рф проти України частина населення позбавлена доступу до чистої питної води.

  Через активні бойові дії в низці регіонів перебиті водогони, відсутні реагенти для очищення водопровідної води, а також немає можливості завезти бутильовану питну воду.

  У таких умовах люди змушені користуватися потенційно небезпечною водою. Тому важливо її очистити самостійно в домашніх умовах. Як це зробити — в інфографіці #МОЗ.

  Перед очищенням воду варто оцінити за кольором та запахом.

  ▪Для цього потрібно набрати половину або ⅓ об'єму пляшки та інтенсивно її потрусити. Якщо на поверхні є піна, то така вода не придатна для споживання.

  ▪Після цього потрібно оцінити воду за запахом. За наявності хімічного, бензинового, трупного або іншого неприємного/підозрілого запаху воду заборонено використовувати для пиття.

  ▪Також вода не повинна бути забарвленою: подивіться на воду в білому посуді або в прозорому посуді на білому фоні. Далі можна приступати до її знезараження.

  Фахівцями ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за минулий тиждень досліджено 355 проб води з водогонів області на санітарно – хімічні, бактеріологічні показники та вміст радіонуклідів. За результатами досліджень встановлено:

  - 345 (97,2%) проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по всіх досліджених показниках;

  - 10 (2,8%) проб не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за показниками:

  - загальна жорсткість, нітрати (комунальний водогін м. Могилів-Подільський та водогін с. Сказинці Могилів – Подільського району) та перманганатній окиснюваності (інтегральний показник органічного забруднення) - м. Хмільник КП «Хмільникводоканал».

  Зазначені відхилення характерні для даного періоду року та пов'язані з природним вмістом солей жорсткості та стоком органічних забруднень у вододжерело із опадами, а на сьогодні ще й зі зменшенням водозабору та застійними явищами у водопровідній мережі через міграційні процеси.

  Вміст радіонуклідів у питній воді в межах норми.

  Лабораторно досліджено 8 проб води з громадських криниць області на санітарно – хімічні та бактеріологічні показники. За результатами досліджень встановлено:

  - 7(87,5%) проб відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по всіх досліджених показниках;

  - 1(12,5%) проба не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (невідповідність вимогам по вмісту нітратів). Це громадська криниця Могилів – Подільського району.

  Відхилення по вмісту нітратів засвідчують природний вміст даних речовин у водоносному горизонті, крім того нітрати є ознакою органічного забруднення - наднормативне використання азотовмісних органічних добрив, фекальне забруднення. Джерелом забруднення є вигрібні ями, негерметичні септики, або ємності для збору рідких відходів, гноєсховища, місця утримання худоби тощо.

  Наразі ситуація з забезпеченням питною водою в області є контрольованою.

  Попереджаємо про необхідність кип’ятіння та відстоювання води перед вживанням!

  Надавайте перевагу бутильованій воді та воді на розлив!

  Більше інформації на наших Інтернет ресурсах:

  www.cgz.vn.ua

  https://www.facebook.com/CDCVinnytsia

  https://www.youtube.com/channel/UClqgHWnGoo3My5OwHLj37eA

  https://www.instagram.com/cdc_vinnytsia