Розділи

  • 13 травня 2022

  У світі реєструються нові випадки захворювання на гострий гепатит невідомого походження у дітей

  У квітні 2022 року на сайті ВООЗ була опублікована перша інформація про спалах захворювання на гострий гепатит невідомого походження у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії.

  Наразі повідомлення про випадки захворювання на гострий гепатит невідомого походження серед дітей раннього віку продовжують надходити. Тривають дослідження щодо збудника.

  Станом на кінець квітня 2022 року було зареєстровано щонайменше 169 випадків гострого гепатиту невідомого походження в 11 країнах Європи та США. Випадки захворювання зареєстровані у Великобританії (114), Іспанії (13), Ізраїлі (12), Сполучених Штатах Америки (9), Данії (6), Ірландії (5), Нідерландах (4), Італії (4), Норвегії (2), Франції (2), Румунії (1) та Бельгії (1).

  На початку травня загадкова недуга з’явилась вже у 20 країнах, зокрема і у сусідній Польщі. У відділення інфекційних хвороб та педіатрії у Кракові потрапили перші маленькі пацієнти.

   «Хворіють переважно діти віком від 1 місяця до 16 років. Сімнадцять дітей (приблизно 10%) потребували трансплантації печінки, було зареєстровано щонайменше одну смерть» - повідомляють фахівці ВООЗ.

  Клінічно нова хвороба проявляється як гострий гепатит (запалення печінки) із помітним підвищенням рівня печінкових ферментів. У багатьох випадках повідомлялося про біль у животі, діарею та блювоту, що передували тяжкому гострому гепатиту. У більшості випадків не було температури. Поширені віруси, що викликають гострий вірусний гепатит (віруси гепатиту A, B, C, D і E), не були виявлені в жодному з цих випадків. Експерти ВООЗ припускають що причиною спалахів може бути аденовірус, проте для остаточних результатів потрібно провести додаткові дослідження.

  ВООЗ уважно стежить за ситуацією та співпрацює з представниками охорони здоров’я Сполученого Королівства та партнерами. У країнах, де були виявлені випадки захворювання тривають розслідування, які включають токсикологічні та додаткові вірусологічні, мікробіологічні тести.

  У ВООЗ зазначають, що першочерговим завданням –  є визначення причин цих випадків для подальшого уточнення контрольно-профілактичних дій. Загальні заходи профілактики аденовірусу та інших поширених інфекцій включають регулярне миття рук та гігієну органів дихання.

  Також не варто забувати про ще один засіб профілактики, зокрема гепатиту В – вакцинацію. Це щеплення роблять малюку в перші 24 години життя.

  Вірус гепатиту В порушує функціонування печінки. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу й раку печінки, а це може призвести до смерті.

  Вірусом можна інфікуватися в лікарні, вдома, у стоматологічному кабінеті, у перукарні, під час контакту з інфікованими предметами - зубною щіткою, залізним гребінцем, ножицями, якими користувалася інфікована людина.

  Розвиток хронічної інфекції більше розповсюджений серед дітей грудного віку, інфікованих їхніми матерями, або до досягнення п’ятирічного віку. Саме тому важливо отримати всі три дози вакцини, бо від цього залежить рівень захисту дитини.

  Дорослим також варто дізнатися чи мають вони щеплення. Адже вакцину проти вірусного гепатиту B ввели до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року.

  Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Надійним захистом від цієї недуги є щеплення. Воно захищає більше, ніж на 95%, і формує довічний імунітет. Зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини!

  Джерело: https://www.who.int

  https://inpoland.net.pl