Розділи

  • 23 вересня 2021

  Що необхідно зробити пацієнту для отримання інсулінів за програмою «Доступні ліки»

  Завдяки реалізації багатоетапної програми реімбурсації препаратів інсуліну спроститься доступ пацієнтів із цукровим діабетом до життєво необхідних ліків.

  Майже три місяці триває системна робота з підготовки до старту програми реімбурсації препаратів інсуліну. Ще з липня стало обов’язковим ведення медичних записів щодо плану лікування пацієнтів із цукровим діабетом та реєстрація їх у електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ).

  Спеціально для лікарів-ендокринологів Академія НСЗУ підготувала обов’язковий навчальний курс, завдяки якому вони навчаться створювати план лікування для пацієнтів з цукровим діабетом, що потребують інсулінотерапії.

  Це важливо, адже в межах державної програми реімбурсації «Доступні ліки» з жовтня препарати інсуліну (безкоштовно або з доплатою) можна буде отримати лише за електронним рецептом в будь-якій аптеці, яка працює за договором з НСЗУ. Остання ж в свою чергу відшкодує аптекам вартість препаратів.  Про це та ніші аспекти отримання препаратів інсуліну інформує в своїй колонці Олександр Комаріда, перший заступник міністра охорони здоров'я.