Розділи

    • 15 вересня 2021

    Лімфома: симптоми про які має знати кожен, щоб не пропустити хворобу

    15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомами. Його мета – привернути увагу громадськості до проблем пацієнтів, які зіткнулися із цим онкологічним захворюванням, а також наголосити на необхідності звернень до лікарів, якщо з'явилися найменші симптоми.

    За словами завідуючого хіміотерапевтичним відділенням Подільського регіонального центру онкології Сергія Шевні,  це одне із небагатьох онкологічних захворювань, яке умовно виліковне вразі  ранньої діагностики та своєчасного і правильного, адекватного лікування. Лікар пояснює, що лімфома — злоякісна пухлина. Зазвичай це хвороба лімфатичної системи, яка вражає її та клітини, які є частиною імунної системи організму. Клітини лімфи — лімфоцити — захищають організм від інфекцій.

    «На сьогодні всі лімфоми умовно поділяють на дві групи: лімфому Ходжкіна  усі інші вили об’єднали у неходжкінські лімфоми (їх приблизно 80 ). Обидві групи захворювань вражають лімфатичну систему організму, але відрізняються за клінічними проявами, перебігом, реакцією на лікування. Найчастіше захворювання  виникає в лімфовузлах або інших органах імунної системи. Та зважаючи на те, що лімфоїдна тканина входить до складу більшості органів людини, злоякісна пухлина може розвиватись практично в будь-якому з них. За відсутності спеціального лікування хвороба прогресує і, як будь-яке злоякісне новоутворення, може призвести до смерті», - зазначає Сергій Шевня.

    Завідуючий хіміотерапевтичним відділенням каже, що лімфома Ходжкіна вражає найчастіше людей від 20 до 30 років і після 60. З лімфомою Ходжкіна прогноз оптимістичний навіть для запущених стадій — 80% пацієнтів входять у ремісію після лікування, на ранніх стадіях — понад 90%. Щоправда, пухлини цієї групи діагностуються рідше. Неходжкінські лімфоми є більш поширеними захворюваннями, більш агресивними і важче піддаються лікуванню. Згідно статистики неходжкінські лімфоми мають найгірший прогноз — від 10% до 60% пацієнтів можуть увійти в ремісію.

    У світі більше одного мільйона людей живе з цим діагнозом. У Вінницькій області, щороку офіційно діагностують Ходжкінську та неходжкінські лімфоми в середньому 250 мешканцям. І лише у 6% пацієнтів  пухлину виявляють на першій стадії. Кожен п’ятий хворий дізнається про свій діагноз, коли хвороба уже у занедбаній стадії( ІІІ-ІV).

    «Хвороба вражає однаково що чоловіків, що жінок. Причини виникнення лімфоми невідомі.  Профілактики та скринінгових програм лімфом теж поки що не існує. Однак сучасна практика доводить, що лімфома  умовно виліковна. При виявленні захворювання на ранній стадії більшість людей мають всі шанси перемогти хворобу. Через те, що лімфома – недуга, яка може вражати будь-який орган,  симптоми можуть різнитися. Насторожити мають безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата ваги, на перший погляд безпричинне підвищення температури тіла, біль і дискомфорт у животі, втомлюваність. Якщо з'явився хоч один із цих симптомів, терміново потрібно пройти огляд у терапевта, сімейного лікаря чи онколога. А краще працювати на випередження, аби уникнути занедбаних випадків необхідно регулярно, не менше чим раз на рік, проходити профілактичні огляди в спеціалізованих медзакладах, таких, як Подільський регіональний центр онкології», -  наголошує Сергій Шевня.

    Лікар наголошує, що поставити точний діагноз теж можуть лише фахівці спеціалізованих лікарень. Адже часто, коли збільшений лімфовузол – це не завжди лімфома. Це може бути метастаз, якогось іншого виду раку, який не діагностовано. А правильний і вчасний діагноз – це запорука успішного лікування. У Подільському регіональному центрі онкології є всі можливості, аби діагностувати хворобу і вчасно розпочати сучасне лікувати за міжнародними стандартами. Лікарі використовують  міжнародні протоколи хіміотерапії, променевої, таргетної та імунотерапії залежно від виду лімфоми, стадії захворювання. Та інших особливостей пацієнта. Адже, яке лікування обрати кожному конкретному хворому визначає консиліум лікарів.

    Якщо Вам потрібна консультація онкогінеколога, якісна діагностика чи лікування відповідно до рекомендацій міжнародних медичних протоколів. Тоді записуйтеся на прийом до лікарів Подільського регіонального центру онкології, що у Вінниці.

    Телефонуйте в кол-центр закладу: (0432) 56-08-25, 067-45-52-460 (Київстар), 050-01-05-805 (Vodafone).