Розділи

  • 07 вересня 2021

  Що таке маскне та як запобігти його появі

  Вже майже два роки, як планета живе з пандемією COVID-19, викликаною розповсюдженням коронавірусу SARS-CoV-2. Станом на 1 вересня 2021 року в світі зареєстровано понад 219 млн випадків захворювання, більше як 4,5 млн людей померло. 

  Щодня Міністерство охорони здоров’я фіксує поступове зростання випадків захворювання. За даними Центру громадського здоров’я, 2 вересня 2021 року в Україні зафіксовано 2693 нових підтверджених випадки коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 171, медпрацівників – 40).

  На сьогодні важливість носіння масок для запобігання захворюванню на COVID-19 не має викликати сумнівів. Адже маски не просто допомагають уповільнити поширення вірусу, а є найефективнішим засобом уникнути його передавання від людини до людини. Це – дієвий спосіб захистити себе й оточуючих.
  Проте довге перебування в масці може викликати подразнення шкіри. З’явився навіть новий термін – маскне – акне, спричинене довгостроковим носінням маски або респіратора.
  Про те, як мінімізувати негативний вплив носіння маски або респиратора та яким має бути «карантинний» догляд за шкірою обличчя – розповідає завідувач кафедри Національного університету охорони здоров’я України Олесандр Літус.