Розділи

  • 14 червня 2017

  Нове в нормуванні електромагнітних випромінювань

  Набули чинності зміни до Державних санітарних норм і правил (ДСНіП) №239 «Захист населення від впливу електромагнітних випромінювань», які затверджені наказом МОЗ України від 13.03.2017р. за №266 та  зареєстровані в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017р. за № 625/30493.

  Санітарні норми і правила містять  норми і основні положення гігієнічних вимог до засобів випромінювання разом з методичними вказівками до них. Зазначені положення  дозволяють регламентувати умови  розміщення і експлуатації засобів електромагнітного випромінювання (радіотехнічні об’єкти – РТО). Регламентується електромагнітне випромінювання відносно житлової забудови і тим самим забезпечується охорона здоров'я населення від шкідливого впливу електромагнітних полів  у навколишньому середовищі.

  Змінами до ДСНіП (п.1.3.3) передбачено встановлення гранично-допустимого рівня (ГДР)  електромагнітного поля (ЕМП)  для радіотехнічних об'єктів, що працюють у діапазонах дуже високих  та ультрависоких частот,  на рівні 10 мкВт/см2 або 6 В/м.

  Також п.1.4.2. Змін допускається розміщення та експлуатація радіотехнічних об’єктів на дахах та у приміщеннях житлових, громадських та інших будівель за умови дотримання вимог підпункту 1.3.3 щодо ГДР.

  Встановлення  фактів  дотримання  гранично-допустимих рівнів ЕМП покладено на підприємства, установи, заклади, що уповноважені центральним органом виконавчої влади з питань охорони здоров’я.

  З метою моніторингу фізичних факторів навколишнього середовища та розгляду звернень громадян лабораторні дослідження ЕМП у Вінницькій області проводить ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

  Лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України» оснащена сучасними  приладами  для проведення вимірювань ЕМП, що створюється РТО, програмним забезпеченням «Розрахунок впливу антен» для розрахунку санітарно-захисних зон та зон обмеження забудови на кожен радіотехнічний об'єкт  та укомплектована  фахівцями високої кваліфікації.

  Дослідження  проводяться, як за письмовими звернення на адресу   вул.Малиновського,11 м.Вінниця, 21100, так і на електрону адресу vinoblses@ukr.net (тел.0432-68-32-94).

  При наданні платних послуг замовникові видаються матеріали, з дотриманням процедури конфіденційності, які містять розрахунки санітарно-захисних зон, зон обмеження забудови та  протоколи  вимірювань встановленого зразка. Вартість послуг затверджена в установленому Законодавством порядку. З прейскурантом цін можна ознайомитись на сайті  http://www.cgz.vn.ua/platn-poslugi-ta-tarifi/

             

            Наталія Борисенко,

            Завідувачка лабораторії електромагнітних

            полів та інших фізичних факторів ВОЛЦ МОЗ України