Розділи

  • 07 червня 2018

  ПОЖЕЖА У ЗОНІ ВІДЧУЖЕННЯ ЧАЕС

                 В засобах масової інформації повідолялося, що 5 червня 2018 року у зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції сталося загоряння сухої трави з подальшим розповсюдженням пожежі на 7 кварталів лісового масиву на загальній площі близько 10-12 гектарів.    Правоохоронці з’ясовують  обставини задимлення та загоряння.

              Як повідомими у Міністрестві екології України, радіаційний фон у зоні відчуження контролюється системою моніторингу радіаційного стану у безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять у диспетчерський центр 1 раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації – 1 раз на 2 хвилини.

              У Вінницькій області радіологічною лабораторією ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з року в рік щоденно проводяться дозиметричні виміри радіаційного фону у контрольних точках. При підозрах на ускладнення радіаційної ситуації такі виміри проводяться не рідше 1 разу на годину. Дозиметрія у контрольних точках районів проводиться фахівцями територіальних Відокремлених структурних підрозділів.

              Виміри радіаційного фону здійснюються за допомогою дозиметрів типу ДРГ-01Т1, які щорічно проходять державну повірку з оформленням відповідних свідоцтв. Природні фонові радіаційні рівні Вінниччини за результатами багаторічних дозиметричних спостережень в середньому становлять 15-20 мкР/год (0,15-0,20 мкЗв/год).

              Беручи до уваги пожежу  в зоні відчуження ЧАЕС, фахівцями радіологічної лабораторії проводився погодинний дозиметричний контроль  впродовж 5-7 червня 2018 року. Середні значення – 17-18 мкР/год, що не перевищує багаторічні фонові рівні та безпечний рівень – 30 мкР/год.

              На даний час радіаційна ситуація на Вінниччині не ускладнена.