Розділи

  • 24 квітня 2018

  Як вижити після укусу змії: українцям дали дієві поради

  Весною прокидаються і виповзають погрітися на сонці багато плазунів. Найнебезпечнішими серед них є отруйні змії. Зараз вони особливо агресивні. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть знизити ризики відпочинку на природі до мінімуму.

  Одяг

  Для відпочинку у лісі обирайте високе взуття. Одягайте широкі штани і заправляйте їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія нападе, то прокусить тільки тканину штанів. Ваше тіло залишиться неушкодженим.

  Місце для відпочинку

  Відгорніть листя і суху траву. Палицею перевірте найближчі чагарники та кущі. Так змії встигуть утекти, а ви будуте упевнені в безпеці території для відпочинку.

  Гади не нападають першими на людину. Кусають лише для самозахисту.

  Видалення отрути із рани

  1. Відсмоктувати отруту потрібно за допомогою будь-якої склянки. Для цього у порожнину скляного посуду уводять запалений фітіль. Після цього негайно прикріплюють до рани від укусу. Якщо процедура виконана правильно, то завдяки вакууму шкіра втягується у порожнину банки. Отрута виходить разом із кров`ю.

  2. Якщо змія вжалила у ногу, то доправляти потерпілого в лікарню треба у лежачому положені. Так отрута повільніше буде розходитися по тілу.

  3. Потерпілого слід доправити у відділення “швидкої”. Бажано знати, яка саме змія вжалила. Так лікарі зможуть ефективніше надати допомогу.

  Заборонено:

  – накладати джгут. Він не перешкоджає поширенню отрути, але може викликати омертвіння кінцівки і гангрену;

  – пити алкоголь. Він прискорює поширення отрути з кров’ю всім тілом;

  – робити надрізи. Вони неефективні;

  – припікати місце укусу. Отрута проникає глибоко під шкіру і припікання не здатне її зруйнувати.