Розділи

Бактеріологічна лабораторія ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ України»

Лабораторія проводить бактеріологічні дослідження для фізичних та юридичних осіб на високому сучасному рівні. Штат лабораторії укомплектований висококваліфікованими фахівцями з тривалим досвідом практичної роботи, що мають вищі кваліфікаційні категорії за фахом. Лабораторія акредитована Національним агентством з акредитації України на відповідність європейським стандартам та Міністерством охорони здоров’я України. Дослідження проводяться з використанням комерційних стандартизованих поживних середовищ, біохімічних тестових наборів для ідентифікації, систем експрес діагностики, обладнання для діагностики анаеробної флори, обладнання для достовірного визначення антибіотико резистентності виділених культур патогенних мікроорганізмів.

Особлива увага приділяється забезпеченню якості і достовірності бактеріологічних досліджень шляхом проведення зовнішнього та внутрішнього контролю якості. Системою зовнішнього контролю якості передбачено перевірку поживних  середовищ,  вирішення контрольних задач в т.ч. для визначення антибіотикорезистентності культур патогенних мікроорганізмів, проведення міжлабораторних паралельних досліджень проб з зовнішнього середовища; планових перевірках роботи бактеріологів  з наступним заслуховуванням на засіданнях лабораторної Ради. Внутрішній контроль якості бакдосліджень проводиться згідно робочих інструкцій.

Визначення умовно патогенної флори проводиться напівкількісним методом, що дає можливість виявити істинну причину захворювання. Дослідження на виявлення дизбактеріозу кишечника проводиться з визначенням широкого спектру мікроорганізмів, в тому числі кампілобактеру, ентерококу, клостридий (виявлення антибіотикассоційованної діареї) та інших патогенів та  умовнопатогенниз мікроорганізмів. По закінченню дослідження надається консультація лікаря по мікробіологічній інтерпретації отриманих результатів.

            Ціни за проведенні дослідження залежать від об’єму маніпуляцій, що проводились, що дає можливість пацієнту не переплачувати кошти, якщо в матеріалі, що досліджується, не виявлено патогенів. Окремо сплачується первинний висів матеріалу, ідентифікація виділеного мікроорганізму та визначення антибіотико резистентності. Тому ціна одного дослідження коливається в межах ціни за дослідження з негативним результатом до ціни з позитивним результатом та визначенням чутливості до антибіотиків.

Спектр досліджень, що проводяться:

  • дослідження харчових продуктів, безалкогольних напоїв, повітря, змивів, води питної, матеріалу на стерильність та на бактеріальну забрудненість,
  •  дослідження клінічного матеріалу  ( з зіву, носу, рани, вух, очей, статевих органів, біологічних рідин – сечі, мокроти, простатичного соку, фекалій та ін. )  для виявлення збудників інфекційних хвороб.
  •  дослідження по виявленню дизбактеріозу кишечника.
  •  визначення чутливості до антибіотиків  для раціонального лікування інфекційних хвороб.
  •  надання консультативної допомоги  по результатам отриманих досліджень.

Порядок роботи лабораторії:

Понеділок - п’ятниця з 9.00 до 16.42

Обідня перерва 13.00- 13.30

Прийом матеріалу: понеділок - п’ятниця 9.00-15.00

На виявлення дисбактеріозу: понеділок-середа 9.00-13.00

Завідувач лабораторією: Юнусова Олена Леонідівна

Контактний телефон (0432) 67-26-18